Pixolo - creative agency  -  přeskočit na navigaci

Tvorba internetových obchodů

Chci podobné řešení!

poptávka

Picture Picture Picture

Vytvořit internetový obchod tak, aby prodával a prosperoval, je velmi těžké a vyžaduje krom zkušeností tvůrců také důkladnou přípravu zadání a analýzu cílové skupiny. Internetový obchod by měl být, co se týče ovládání, velmi jednoduchý, intuitivní a v neposlední řadě by měl být také vidět v internetových vyhledávačích. Těchto nejpodstatnějších bodů určující kvalitu internetového obchodu si jsme vědomi a při samotné tvorbě na ně dbáme.

Před tím, než se pustíme do samotné realizace, se vždy klienta ptáme na nejpodstatnější otázky, prostřednictvím jednoduchého dotazníku, čítající cca 20 bodů, kde zjistíme, jaké produkty se budou prodávat, jakou budou mít strukturu, jaké klient klade nároky na výraz internetového obchodu, zdali má značku a další.
 

Stejně jako u tvorby webových stránek se i u eshopu vychází z obdobných bodů, kterými jsou analýza, rozbor, datová specifikace, navržení síťového modelu stránek, copywriting, grafické zpracování a vytvoření HTML/CSS šablon, na které se pak nasazuje webová aplikace, která obstarává veškeré funkce eshopu.


Na základě analýzy je sestaven síťový model internetového obchodu, tzv. wireframe. Pomocí wireframu nastíníme rozmístění prvků a jejich funkci. Na základě wireframu dále postupujeme při návrhu grafiky internetového obchodu.


Při tvorbě internetového obchodu je důležité dbát na kvalitní copywriting v podobě vhodně zvolených výzev a jiných krátkých sdělení (netýká se popisu produktů). Počítáme s tím, že lidé v dnešní době nečtou, zajímá je jen cena, sleva, obrázky, akce a jiná „lákadla“.


Při tvorbě grafického návrhu vycházíme z barevné škály, kde jsou precizně určeny barevné priority, které zaručí, že uživatelova pozornost je skutečně soustředěna především na prvky webu s nejvyšší prioritou. Na internetu je mnoho internetových obchodů, které toto, ač jednoduché, ale rafinované pravidlo, nedodržují a tím ztrácí na své efektivitě. To, že máme přehled v nejnovějších webových technologiích, designových trendech je samozřejmostí.


Na zhotovené CSS/HTML se nasazuje webová aplikace, která obstarává všechny funkce internetového obchodu ať už ty rutinní, jako jsou nákupní košík, objednávka, výpis zboží, nebo ty neobvyklé, které dělají moderní internetové obchody právě tím user-friendly prostředím pro nákup.


Dostat internetový obchod bez SEO optimalizace do povědomí lidí (pokud nechcete investovat desítky tisíc do reklam na webových portálech, které mají spíše krátkodobý účinek) je obzvláště v této době velice zdlouhavé a výsledek není téměř vůbec jistý. Proto při realizaci internetového obchodu počítáme se SEO optimalizací, kdy se díky správně zvoleným klíčovým slovům a správné struktuře stránek dostanete na první stránky internetových vyhledávačů.


Chceteli internetový obchod právě od nás, zavolejte nám (telefonní číslo viz sekce kontakty) nebo nám napište vzkaz v sekci nezávazné poptávky.

Těšíme se na spolupráci, tým PiXOLO.


Nezávazná poptávka

poptávka
 

 

Převálcujte svoji konkurenci na Internetu

Výběr jazyka

Navigace 

 


PiXOLO

2009 Copyright © pixolo.cz s.r.o.
All Rights Reserved